OK SALDUS Baltijas Ziemas sportu Mekā – Otepē

Šā gada 13.februārī astoņi mūsu kluba biedri – Oskars, Koferis, Guntars K., Oskars Osis, Rūdolfs, Žeņa, Maira un Emīls – piedalījās slavenā Tartu slēpošanas maratona trases atklāšanas pasākumā, kas notiek nedēļu pirms paša Tartu maratona. Atšķirība starp distancēm ir tikai tā, ka atklāšanas pasākumu var veikt brīvajā stilā, bet īstajā maratonā drīkst slēpot tikai klasiskajā solī.

Slēpošanas maratonā pieejamas vairākas distances – atkarībā no spēka, pieredzes un ambīcijām. Abi Oskari, Guntars un Koferis veica 63km, Rūdolfs un Žeņa 32km, bet Maira un Emīls 16km.

Kā Oskars izteicās, tad “Rezultāti finišā iepriecinoši”

63km distancē
Koferis 4:19:20(15v.)
Oskars 4:22:35 (18v.)
Guntars 4:22:39(19v.)
Oskars Osis 5:22:13 (102v.)

32km distancē
Žeņa 1:53:58 (2v.)
Rūdis 2:05:03 (6v.)

16km distancē
Emīls 1:23:02 (19v.)
Maira 1:23:03 (20v.)

Oficiālie rezultāti pieejami rezultātu arhīvā šeit.

Oskara bildes apskatāmas šeit.

Un interesants skatījums no Oskara puses par svētdienas ziemīgajiem pārbaudījumiem lasāms tālāk

Pie citādi domājošiem”¦.

Kad Līkajā mežā ir veikti varāk kā simts apļu, tad ir dabīga vēlēšanās apskatīties, kas notiek lielajā slēpošanas pasaulē. Tāpēc neliels bariņš devās apraudzīt mūsu kaimiņus Igauņus, kuri jau 40. reizi rīko Tartu slēpošanas maratonu, šoreiz gan startējām trases atklāšanas pasākumā , kurš notiek nedēļu pirms īstā maratona, bet trase un aprīkojums, kā arī serviss ir tieši tāds pats kā īstajā maratonā, atšķirība ir tā, ka Tartu Open Track distanci drīkst veikt brīvajā stilā, bet īsto maratonu tikai klasiskajā solī.

Oskars, ,Koferis,Guntars K., Oskars Osis gatavi veikt 63km, Rūdis, Žeņa,31km, Maira Emīls 16km.Sestdien 12.02 šoferīša Daiņa stūrētajā busiņā dodamies uz Otepi, starts svētdien 9.00 Otepes slavenajā slēpošanas arēnā. Svētdienas rīts klāt ar -19!!!!, brokastis 7.00, lecam busiņā , bet ”“neiet, iestumjam un pukšķinām uz Otepi, paņemam numurus, pieliekam slēpes-neiet, sals un iepriekš svaigais sniegs radīja apstākļus, ka slēpes slīd katastrofāli slikti.

Starts- un kaut kā rullējam uz priekšu, pirmais desmitnieks veikts, mūs sagaida pārējie mūsējie , kuri startēs vēlāk, silta tēja, ķīselis, tēja,ķīselis un raujam tālāk. Otrais desmits smags, daudz pret Harimae kalnu, neslīd vispār un katrs no mums ir bijis pārdomās, kā tik līdz galam ar tādu slīdamību, bet tiekam trijatā es, Koferis, Guntars līdz 20km-ķīselis, tēja, ķīselis tēja un turpinām trešo desmitu, Koferis vilcējs, es ar Guntaru cenšamies neatpalikt, saule nedaudz uzsilda sniegu un par dažiem grādiem kļūst siltāks, vietām mazliet labāk slīd, trešais desmits paiet baudot Igaunijas skatus, trase iet gar piesnigušām lauku sētām, gar viesu namiņiem , no kuriem nāk laukā un piebiedrojas slēpotāji. Te jau klāt trīsdesmitnieks un uz trases ir tie , kuri startēja 31km distancē. Paliek jautrāk, ir ko apdzīt, sāk pat reizēm slīdēt labāk, klāt dzeršanas punkts ”“tēja, ķīselis ,tēja , ķīselis, bet ar manu ķīseli tiek aplietas Guntara slēpes, ķīselis piesalst pie slēpes, igauņi tīra nost , braucam tālāk.

Ceturtais desmits- jau labāk, saule spīd, cilvēki slēpo, slīd nedaudz labāk, trase ideāli sagatavota ~8metru platumā ,skaisti, klāt dzeršanas KP -tēja, ķīselis, tēja ķīselis, šoreiz Guntars aplējies pats, viegli nav, saku Koferim , ka līdz finišam tikai pieci Omes apļi, turpinām trijatā, bet man ik pa laikam rokā mazais ” krampītis”, sākas jau tāda maza nogurama stadija. Autopilotā esam tikuši līdz 47km, kur startēja Maira ar Emīlu, dzeršanas KP (skatīt iepriekš, ķīseli vairs negribu).Trase kļūst lēzenāka un nedaudz visu laiku uz leju, atliek tikai slidināties, bet spēka vairs nav daudz, finiša tuvums ir nojaušams, bet pēdējie kilometri krājas lēnu un palikuši ļooti gari.

Pēdējos kilometrus Koferis satiek Igauņu meiāu , kura izrādās ir slēpojusi 63km visu laiku mums pa priekšu, tā nu viņš ar to meiteni aizbrauca, bet man jau bija pilnīgs”¦., turpināju kārpīties viens zinot , ka aiz muguras ir Guntars, kurš varētu mani tūlīt noķert, bet priekšā ieraudzīju savējos, Mairu ar Emīlu, tālāk vairs nesteidzos un turpat arī finiša stadions Elvā.

Rezultāti finišā iepriecinoši 63km.,Koferis 4:19:20(15v.),Oskars 4:22:35 (18v.),Guntars 4:22:39(19v.),Oskars Osis 5:22:13 (102v.),32km Žeņa 1:53:58 (2v.),Rūdis 2:05:03 (6v.),16km,Emīls 1:23:02 (19v.), Maira 1:23:03 (20v.)

32km Žeņam slīdēja ļoti labi, tāpēc, ka neko nesmērēja iepriekš, kas arī laikam bija pareizāk šajos apstākļos un atbrauca 2. vietā, Rūdis 7.v Visu cieņu mūsu komandas biedram Oskaram O., kuram dzīves pieredze ir lielāka kā mums pārējiem, izturēja visus 63km un mums zaudēja tikai ~stundu.

Kopumā, secinājums- lielisks pasākums, lieliski sagatavotas distances un organizācija, pārbaudījums ikvienam, lieliskas emocijas ,un jauni mērķi-klasikas slēpju iegāde un aidā uz īsto Tartu maratonu.

Reizēm saka, ka citur “zāle zaļāka”, vai šajā gadalaikā “sniegs baltāks”, bet par Igauniju varam teikt, ka viņi mums ir tālu priekšā ne tikai ekonomiski, bet arī domāšanā, attieksmē, plānošanā (īpaši sportā),utt.

Oskars