Rogaininga individuālais treniņš “O-Ragainis” … 2. poligons

Redzot salīdzinoši lielo atsauksmi šāda veida treniņu iespējai gan kā ziemas garajam treniņam, gan vienkāršai iespējai pabūt laukā, piedāvāju vēl vienu individuālo rogaininga treniņdistanci – šoreiz ar 2 stundu un 30 minūšu kontrollaiku un dažādām kontrolpunktu vērtībām. Apvidus atkal piemeklēts ar patīkami skrienamu mežu lielākajā kartes daļā, kur reljefu veido Ventas senlejas gravas netālu no Jaunmuižas – pie Gobdziņu klintīm.

Pēc jūsu stāstiem par iepriekšējo treniņu, nolēmu veikt divus uzlabojumus šajā poligonā:

 • lai vieglāk būtu atrast KP vietu, ap koku ir  bija uzsieta sarkanbaltā marķējuma lenta;

 • tiem, kas nedzenas atrastu visus KP vienā piegājienā un vēlas izbaudīt apvidu divas reizes, piedāvāju 2 starta vietas (tie, kas skrien vienu reizi, drīkst brīvi izvēlēties, no kura starta startēt).

Lūgums atstāt automašīnas tā, lai nepieciešamības gadījumā var jums pabraukt garām, it sevišķi tas attiecas uz 1. starta vietu!

Ceru, izbaudīsiet apvidu tā pat kā es, liekot kontrolpunktus!

Rezultāta un laika reģistrācijai tiek izmantota iOrienteering aplikācija telefonā, ar kuru tiek nolasīti atzīmēšanās QR kodi kura nosaka jūsu atrašanās vietu pēc GPS. Aplikācija pieejama lejupielādei tālruņos bez maksas:

Izveidojiet iOrienteering bezmaksas kontu (Register) – tas nepieciešams, lai varētu tikt saglabāts un iesūtīts jūsu rezultāts. Konta izveidošanu var veikt telefonā vai datorā. Izveidojot kontu, atcerieties, ka jūsu izvēlētais lietotāja vārds (Username) būs gan kā identifikators pieslēdzoties aplikācijai, gan uzrādīsies rezultātos – lūgums izvēlēties to tādu, lai citi jūs varētu atpazīt un salīdzināt ar jums rezultātu. Telefonā, atverot aplikāciju, ieejiet savā kontā un Jūs esat gatavs startēt!

Reģistrāciju treniņam varat veikt vai nu starta vietā, vai jau iepriekš (kaut vai mājās):

 1. atverot iOrienteering aplikāciju telefonā;
 2. izvēloties “Load An Event”;
 3. noskanējot treniņa reģistrācijas QR kodu vai ievadot to manuāli (Scan Setup QR Code).

Reģistrācijas kods:X2N2Fv

… pēc tam, lai veiktu distanci:

 1. noskanjiet QR kodu STARTS – Scan Start Code (kas atrodas starta vietā);
 2. atzīmējieties kontrolpunktos – skanējot attiecīgā punkta QR kodu;
 3. beidzot distanci – noskanējiet QR kodu FINIŠS.
 4. kad distance pabeigta, aplikācija piedāvā augšuplādēt rezultātu serverī – izvēlieties Upload
 1. vai nu uzspiediet pogu “Priekšstarts” un dodieties uz starta vietu – startam jānotiek automātiski, nonākot starta vietā, vai varat vispirms doties uz starta vietu un, kad parādās poga “Sākt distanci”, uzspiest uz tās;
 2. iesaku ieslēgt aplikācijai skaņu, ja tā ir izslēgta vai samazināta, jo atzīmējoties kontrolpunktos tiek dots skaņas signāls, kas ļaus jums sekot notiekošajam;
 3. atzīmēšanās kontrolpunktos notiek pēc jūsu GPS atrašanās vietas telefonā – nekas nav papildus jāspiež;
 4. lai beigtu distanci – ierodieties kartē norādītajā finiša vietā un pēc GPS signāla telefonā tiks fiksēts finišs.
 5. kad distance pabeigta, aplikācija piedāvā augšuplādēt rezultātu serverī – izvēlieties Augšuplādēt.

KONTROLLAIKS 2 STUNDAS 30 MINŪTES
1 nokavēta minūte = -1 punkts

Treniņa karti varat lejupielādēt šeit un izdrukāt paši (A3 izmēra lapa). Šobrīd, šķiet, vienīgā vieta Saldū, kura ir atvērta un vēl var izdrukāt A3 lapu ir BalticData veikals “Akvārijā”. Vēl variants ir normālā laikā kaut kur “noķert” mani (Ainars – t.: 29255744), jo esmu izdrukājis 10 kartes, ar kurām varu padalīties!

1. starta vieta:
56.591555, 22.013075
Google Maps / Waze

2. starta vieta:
56.558709, 22.027430
Google Maps / Waze

Distance uzlikta 26.12.2020. un būs pieejama tik ilgi, līdz QR kodu lapiņas būs KP vietās un ieskanējamas un ir pieejama ar GPS atzīmēšanos bez fiziski iezīmētām kontrolpunktu vietām dabā.

Dalība par ziedojumiem organizatora degvielai: