Rogaininga treniņš “O-Ragainis” 3. poligons – SALDUS

Ziemas vidū šis pasākums vairāk tika veidots kā piedāvājums jums dažādot starpsezonas vienmuļos treniņus – šobrīd tas ir Jaunsardzes pasūtījums, bet piedalīties var jebkurš interesents. Vai esi saldenieks, vai tikai šeit ciemojies – šī ir iespēja tev pabūt vietās, kur varbūt ikdienā nav iemesla doties. Izskrien vai izstaigā Saldu un tā apkārtni, apskatot to no mazliet cita skatu punkta.


Distance plānota ar 4 stundu kontrollaiku un dažādām kontrolpunktu vērtībām. Katra kontrolpunkta vērtība atbilst tā numura pirmajam skaitlim (piemēram: 45 – 4 punkti; 80 – 8 punkti). Pārvietošanās distancē tikai ar kājām.


Rezultāta un laika reģistrācijai tiek izmantota iOrienteering aplikācija telefonā, ar kuru tiek nolasīti atzīmēšanās QR kodi kura nosaka jūsu atrašanās vietu pēc GPS. Aplikācija pieejama lejupielādei tālruņos bez maksas:

Izveidojiet iOrienteering bezmaksas kontu (Register) – tas nepieciešams, lai varētu tikt saglabāts un iesūtīts jūsu rezultāts. Konta izveidošanu var veikt telefonā vai datorā. Izveidojot kontu, atcerieties, ka jūsu izvēlētais lietotāja vārds (Username) būs gan kā identifikators pieslēdzoties aplikācijai, gan uzrādīsies rezultātos – lūgums izvēlēties to tādu, lai citi jūs varētu atpazīt un salīdzināt ar jums rezultātu. Telefonā, atverot aplikāciju, ieejiet savā kontā un Jūs esat gatavs startēt!


Reģistrāciju treniņam varat veikt vai nu starta vietā, vai jau iepriekš (kaut vai mājās, piemēram, ja jums telefonā nav interneta pieeja). Veicot distanci nav jābūt interneta pieslēgumam – tas nepieciešams tikai, lai reģistrētos sacensībām un beigās augšuplādētu rezultātus serverī.

Darbības lietojot aplikāciju:

 1. atveriet iOrienteering aplikāciju telefonā;
 2. izvēlieties “Load An Event”;
 3. noskanējiet treniņa reģistrācijas QR kodu vai ievadot to manuāli (Scan Setup QR Code).

Reģistrācijas kods:nQOYtY

… pēc tam, lai veiktu distanci:

 1. noskanjiet QR kodu STARTS – Scan Start Code (kas atrodas starta vietā);
 2. atzīmējieties kontrolpunktos – skanējot attiecīgā punkta QR kodu;
 3. beidzot distanci – noskanējiet QR kodu FINIŠS.
 4. kad distance pabeigta, aplikācija piedāvā augšuplādēt rezultātu serverī – izvēlieties Upload
 1. vai nu uzspiediet pogu “Priekšstarts” un dodieties uz starta vietu – startam jānotiek automātiski, nonākot starta vietā, vai varat vispirms doties uz starta vietu un, kad parādās poga “Sākt distanci”, uzspiest uz tās;
 2. iesaku ieslēgt aplikācijai skaņu, ja tā ir izslēgta vai samazināta, jo atzīmējoties kontrolpunktos tiek dots skaņas signāls, kas ļaus jums sekot notiekošajam;
 3. atzīmēšanās kontrolpunktos notiek pēc jūsu GPS atrašanās vietas telefonā – nekas nav papildus jāspiež;
 4. lai beigtu distanci – ierodieties kartē norādītajā finiša vietā un pēc GPS signāla telefonā tiks fiksēts finišs.
 5. kad distance pabeigta, aplikācija piedāvā augšuplādēt rezultātu serverī – izvēlieties Augšuplādēt.

KONTROLLAIKS 4 STUNDAS
1 nokavēta minūte = -1 punkts


Treniņa karti varat lejupielādēt šeit un izdrukāt paši (A3 izmēra lapa). Saldū A3 izmēra karti var izdrukāt, piemēram, Saldus TIKS centrā, “BalticData” veikalā TC “Akvārijs” telpās vai “IT Tehnika” veikalā Rīgas ielā. Vēl variants ir normālā laikā kaut kur “noķert” mani (Ainars – t.: 29255744), jo ir kādas 15 izdrukātas kartes, ar kurām varu padalīties … nekautrējieties un zvaniet, lai nav jāmet laukā! 🙂

Starta vieta – Saldus tehnikuma sporta kompleksa ieeja:
56.666427, 22.513235
Google Maps / Waze

Distance uzlikta 5.06.2021. un būs pieejama tik ilgi, līdz QR kodu lapiņas būs KP vietās un ieskanējamas un ir pieejama ar GPS atzīmēšanos bez fiziski iezīmētām kontrolpunktu vietām dabā.


ATGĀDINĀJUMS
tiem, kas plāno piedalīties 2021. gada LATVIJAS ČEMPIONĀTA SPRINTA UN SPRINTA STAFEŠU DISTANCĒS
kartē ir sacensību embargo teritorijas, kas ir spēkā līdz sacensībām!