Orientēšanās “ABC 2019” rudens sezona – “Mežs ir tavs stadions”

Šo ceturtdien, 29. augustā atsākas tautas orientēšanās sporta sacensību sezona “ABC – 2019” rudens posmi.

 Orientēšanās klubs SALDUS aicina ikvienu, kurš vēlas nodarboties ar fiziskām aktivitātēm dabā, izmēģināt orientēšanās sporta burvību un iepazīt Latvijas dabu. Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar akciju sabiedrību “Latvijas Valsts meži” uzsākusi projektu “Mežs ir tavs stadions”.
Projekta “Mežs ir tavs stadions” mērķis ir attīstīt orientēšanās dzīvi un kultūru visos Latvijas reģionos. Un jau šogad projekta ietvaros vairākos Latvijas orientēšanās seriālos ikviens interesents varēs apgūt orientēšanās pamatus, jo šajos posmos dalībniekiem būs pieejamas bezmaksas apmācības, kā arī īpaša LVM distance, kas paredzēta iesācējiem.

 Arī piecās Saldus ABC kārtās būs pieejamas bezmaksas apmācības un speciāli sagatavota distance:
Rudens posmu programma:
29.08. Ružas ezers
Nedaudz tālāk no Saldus , bet lielisks mežs un labas sēņu vietas garantētas!
05.09. Stalmaņi
Saldus novada mežs, kurš robežojas ar Skrundas novadu, esam šeit jau skrējuši, bet vienmēr patīkami atgriezties.
12.09. Airītes, O.Kalpaka muzejs
ABC 14. kārta norisināsies Airītēs, sacensību centrs tieši pretim O. Kalpaka muzejam.
Airītes – vēsturiska vieta, O. Kalpaka piemiņas vieta, kā arī dalībniekiem būs iespējams apskatīt iekārtoto muzeju, bet distances veidotas Cieceres labā krasta pietekas Paksītes gravu labirintos, ko varētu dēvēt arī par mazo Siguldiņu.
19.09. Skrundas mežs no Rudbāržiem
Mežs, kurā notikušas vairākas nozīmīgas sacensības – Kurzemes pavasaris, Latvijas čempionāts. Būs kur pārbaudīt savas prasmes.
26.09. Saldus,Līkais mežs
Līkais mežs, kurā OK SALDUS iekārtojis skriešanas un slēpošanas trases ir iecienīta saldenieku aktīvās atpūtas vieta, sadarbībā ar LVM ir iekārtota starta vieta, ierīkota skriešanas laipa, bet orientieristiem – OS poligons, kuru var izmantot ikviens.
ABC distances būs pietiekami interesantas un ātras, bet tieši piemērotas iesācējiem, kur apgūt orientēšanās iemaņas, jo mežu caurvij daudz ceļu, taku un taciņu, un apmaldīties būs grūti.
03.10. Saldus pilsēta
Rudens pēdējo kārtu , kā jau ierasts veiksim Saldus pilsētā un pilskalna apkārtnē ar sprinta distanci.

Starts visās kārtās no 16:00 līdz 19:00.

Sezonas noslēgumā:
19.10. Saldus novada čempionāts un R. Mankusa piemiņas kausu izcīņa
Klūgu mežs, Zirņu pagasts
Informācija par sacensībām: www.oksaldus.lv

Projekts “Mežs ir tavs stadions” šosezon tiks īstenots kopā 30 orientēšanās sporta sacensībās ne tikai Saldū, bet arī Siguldā «Siguldas Kompass», Valmierā «Valmieras magnēts», Jelgavā «Jelgavas Alnis», Daugavpilī «Daugavpils Orientieris» un Madonā «Madonas kausi».

Tiekamies mežā!

2 komentāri
  1. Avatar
    • Avatar